Jak to u nás chodí

 Především je třeba zdůraznit, že veškerá káva je u nás pražena na objednávku. Objednávky vyřizujeme a odesíláme průběžně každý pracovní den. Všechny kávy objednané přes eshop jsou zabalené a odeslané do 24 hodin po upražení.

 


 

Balení

Pro balení kávy používáme výhradně sáčky s vysokou bariérou PET/AL/PE. Doporučujeme vám přednostně balení o objemu 250, 500 a 1000g. Tato balení jsou vybavena jednocestným přetlakovým ventilem. Káva je ihned po upražení hermeticky uzavřena a unikající plyn CO2 spolu s jednocestným ventilem vytvoří přirozenou ochrannou atmosféru chránící aroma a zpomalující zvětrávání kávy. Další neméně důležitou funkcí tohoto ventilu je ochrana před poškozením obalu v případě přetlaku uvnitř sáčku. Pokud k Vám dorazí naše káva v nafouknutém obalu, nebo se sáček nafukuje i posléze u vás doma, pak to není v žádném případě na závadu. Naopak je to známka čerstvosti kávy. Z kávy uniká CO2 zhruba po 3 dny od vypražení. Datum pražení je na obalech vyznačen.

 


 

Mletí

U každé kávy je v eshopu na výběr kromě množství i možnost výběru mletí objednávané kávy.Přednostně samozřejmě doporučujeme z důvodu zachování maximální čerstvosti,nákup kávy zrnkové a mletí teprve před samotnou přípravou kávy.Nicméně pokud mlýnek nevlastníte, máte možnost si nechat kávu zdarma namlít na našem profesionálním mlýnku.Pokud si nejste jistí jaké mletí zvolit, rádi vám poradíme.Kontaktujte nás nebo svůj požadavek napište do poznámek u objednávky (např. stačí napsat model presovače).V případě nejasností vás budeme kontaktovat mailem.