* *
Brazil Bahia Fazenda Progresso Zobrazit větší

Brazil Bahia Fazenda Progresso

Nový produkt

Naše brazilská novinka z farmy Progresso má původ ve státě Bahia a je kávou s typicky brazilským chuťovým profilem, sladkou a krémovou chutí s tóny nugátu, mléčné čokolády a lískových oříšku.

Více informací

Parametry

Označení: Brazil Bahia Fazenda Progresso
Původ: Brazílie, Chapada Diamantina, Bahia, Mucugê, farma Progresso, farmář Pedro Hugh Borré & Fabiano Borré
Nadmořská výška: 1100 - 1180 m
Klasifikace zrna: scr. 16 up
Zpracování: Pulped Natural

Více informací

Farma Progresso leží v katastru obce Mucugê v brazilském státě Bahia nedaleko národního parku Chapada Diamantina National Park.

Historie pěstování kávy na farmě Progresso je relativně krátká. Rodinná farma pánů Pedra a Fabiana Borré začala svou činnost v roce 1984 jako producent zeleniny. Po roce 2000 pak došlo v rámci diverzifikace produkce k rozhodnutí o zahájení pěstování kávy a v roce 2005 pak farma začala se samotným vysazováním kávovníků a budováním komplexní infrastruktury pro zpracování kávových třešní. V současnosti je káva pěstovaná na ploše okolo 700 hektarů v nadmořské výšce 1100-1180 metrů. Kávová divize zaměstnává okolo 200 stálých zaměstnanců, které v době sklizně doplňuje okolo 300 brigádníků.

V roce 2015 se káva z farmy Progresso umístila na 15. místě v prestižní soutěži Cup Of Excellence Brazil.

Naše káva je zpracovaná tzv. polopromytou (Pulped Natural, někdy též Honey) metodou. Při této metodě jsou čerstvé kávové třešně zbaveny za pomocí lisu vrchní slupky a vyloupaná zrna jsou následně sušena i s částí sladké dužiny na povrchu. Ta je oddělena z usušených zrn až později při dalším zpracování. Výsledná káva bývá obecně sladší než u promyté metody zpracování.

Káva má v šálku typicky brazilský chuťový profil. Chuť je sladká a krémová s tóny nugátu, mléčné čokolády a lískových oříšků. Káva je vhodná pro všechny metody přípravy. Doporučujeme pro přípravu espressa.

Recenze

Známka 
2016-09-16

Žiadny mix

Káva má v popise veľkosť zrna scr. 16 up, takže je normálne, že zrnká sú rôznej veľkosti.
Chuť je typická brazília, sladko-horká s dlhou dochuťou. Na espresso trochu nudná, veľmi dobrá na cappuccino.

  • Pro 2 z 2 je toto hodnocení užitečné.
Známka 
2016-06-17

nějaký mix

Objednal jsem si 100% arabiku no doručen mi byl jakýsi mix arabiky a hlavně robusty. Zrna jsou různě veliká a káva je výrazně hořká což je typické pro robustu. Hořkost je cítit po vypití ještě docela dlouho.

  • Pro 0 z 2 je toto hodnocení užitečné.

Napsat komentář

Brazil Bahia Fazenda Progresso

Brazil Bahia Fazenda Progresso

Naše brazilská novinka z farmy Progresso má původ ve státě Bahia a je kávou s typicky brazilským chuťovým profilem, sladkou a krémovou chutí s tóny nugátu, mléčné čokolády a lískových oříšku.