* *

Brazil Fazenda Sertãozinho Mundo Novo

Nový produkt

Z jižní části státu Minas Gerais vám přinášíme další brazilskou kávu. Káva pochází z farmy Sertãozinho a jedná se o lot odrůdy Mundo Novo zpracovaný metodou pulped natural.

Více informací

Parametry

Označení: Brazil Fazenda Sertaozinho Mundo Novo
Původ: Brazílie, Minas Gerais, Botelhos, farma Sertaozinho
Nadmořská výška: 1200 m
Odrůda: Mundo Novo
Klasifikace zrna: scr. 16 up
Zpracování: Pulped Natural
Certifikace: UTZ Certified, BSCA, ISO 9001/2000

Více informací

Fazenda Sertãozinho je farma ležící v horské oblasti na jihu Minas Gerais, v nadmořské výšce 1200 m, s průměrnou roční teplotou 19 ° C a průměrnými ročními srážkami 1600 mm. Poloha farmy a vynikající klimatické podmínky jsou ideální pro pěstování výjimečných káv.

Symbolem a logem farmy Sertãozinho je strom Jequitibá Rosa (Cariniana legalis). Impozantní 40 metrů vysoký strom jehož stáří je odhadováno na více než 1500 let se majestátně tyčí nad poli s kávovníky na jednom z kopců obklopujících farmu.

Historie farmy sahá až do roku 1948, kdy zde byly vysázeny první kávovníky. V současnosti řídí farmu pan José Renato Gonçalves Dias se svou manželkou. V práci jim pomáhá na 160 řadových zaměstnanců, kteří zde žijí i se svými rodinami. Farma svým zaměstnancům zajišťuje a hradí neomezenou zdravotní a nemocniční péči. Škola pro děti zaměstnanců je součásti farmy. Nemalé prostředky jsou investovány na zlepšování odborné způsobilosti a do vzdělávání zaměstnanců.

Farma je součástí asociace a certifikace BSCA  (Brazil Specialty Coffee Association), splňuje certifikáty jakosti ISO 9001/2000 a je držitelem ekologického certifikátu organizace UTZ.

   

Lot Mundo Novo* zpracovaný polopromytou - pulped natural metodou z farmy Sertãozinho je v šálku směsí sladkosti, koření, tmavého kakaa a jemné acidity. Káva je pro své chuťové vlastnosti, silnější tělo a ochotu tvořit hustou cremu velice vhodná pro přípravu espressa. Tomu je uzpůsobeno i pražení.

  

*Mundo Novo je přírodní kříženec odrůd Typica a Red Bourbon. Nejhojněji je tato odrůda pěstována právě v Brazílii, kde zabírá okolo 40% veškerých kávovníkových plantáží. Za svůj úspěch vděčí svým chuťovým vlastnostem (vysoká sladkost a plnost těla, nízká kyselost), dále dobrým výnosům (cca o 30% více než Bourbon), lepší odolnosti proti škůdcům a schopnosti lépe snášet hustější výsadbu než  jiné odrůdy.

Recenze

Žádný zákazník zatím nenapsal svůj komentář.

Napsat komentář

Brazil Fazenda Sertãozinho Mundo Novo

Brazil Fazenda Sertãozinho Mundo Novo

Z jižní části státu Minas Gerais vám přinášíme další brazilskou kávu. Káva pochází z farmy Sertãozinho a jedná se o lot odrůdy Mundo Novo zpracovaný metodou pulped natural.